Pomocne produkty spożywczePraca nad samym sobą wiąże się ze stosowaniem diety. Nie powinna ona być jednak zanadto restrykcyjna. Głodówki nie pomogą w uzyskaniu płaskiego brzucha. Dlatego należy stosować wcześniej przygotowany jadłospis, który zawierać będzie starannie wyselekcjonowaną żywność. Musi się znaleźć tam miejsce na tak zwane produkty termogeniczne. Posiadają one specjalne właściwości, dzięki którym spalany jest tłuszcz w naszym organizmie. Podczas procesu trawienia spalane są kalorie. Produkty termogeniczne wyzwalają większą utratę kalorii niż same mają. W efekcie daje to ubytek kaloryczny, a wynikiem tego jest właśnie spalanie tkanki tłuszczowej.

Typowe spalacze tłuszczu

Typowe spalacze tłuszczu mogą być uzupełnieniem każdej diety. Ich zadaniem może być zmniejszenie uczucia głodu bez zwiększenia sumy przyjmowanych kalorii. Dieta jednak nie może opierać się wyłącznie na produktach tego typu. Byłoby to bardzo niezdrowe dla naszego ciała - uniemożliwiamy wtedy naszemu organizmowi przyjmowanie kluczowych dla jego funkcjonowania wartości odżywczych.

Produkty należąca do tej grupy:

  • Owoce - mają dużą zawartość błonnika. Nie jest on spalany podczas trawienia. Ma działanie sycące, co powoduje zahamowanie odczucia głodu. Dodatkowym plusem jest to, że usuwa wszelkie toksyny powstałe podczas procesu trawienia. Owoce zawierające błonnik to: grejpfrut, mango, jabłko, melon.
  • Warzywa - są bogate w błonnik. Warzywa te to: szpinak, brokuły, zielona fasola, kapusta, sałata, marchew, ogórki, cebula, papryka, kalafior.
  • Płatki owsiane - zawierają dużą ilość błonnika, są powoli trawione przez nasz organizm, co nie powoduje wzrostu insuliny. Zjadane na śniadanie zwiększają metabolizm na resztę dnia.
  • Chleb pełnoziarnisty - zawiera węglowodany, jednakże nie są one przetworzone. Chleb ten jest także skarbnicą błonnika i minerałów.
  • Zielona herbata - zawiera ona w swym składzie substancję chemiczną, która usprawnia działanie mózgu i systemu nerwowego - co z kolei powoduje zwiększenie spalania kalorii. Działaniem jest zbliżona do kofeiny, jednakże nie podnosi nam pulsu, a jedynie przyśpiesza metabolizm. Spożywając herbatę zieloną 3 razy dziennie spalamy do 80 kcal dziennie bez wykonywania ćwiczeń.
  • Kurczak, chude mięso - zawiera w sobie dużą ilość białka, które zwiększa metabolizm.
  • Kawa - kofeina w niej zawarta podwyższa puls, co powoduje spalanie kcal. Oczywiście stosujemy kawę czarną bez dodatku mleka i cukru.
  • Oliwa z oliwek - zmniejsza cholesterol.
  • Mleko - zawiera wapń, który napędza metabolizm. Dodatkowo mleko jest źródłem węglowodanów, które przyśpieszają metabolizm za pomocą stabilizacji insuliny na niskim poziomie.
  • Jaja - zawierają w sobie dużą ilość białka, a także witaminy B12, co wspomaga spalanie tłuszczu. Nie przesadzajmy z nimi, ponieważ zawierają dużo cholesterolu. Osoby, które się go obawiają mogą wyrzucić żółtko, a pozostawić jedynie białko.