Walka z rozstępamiRozstępy to głównie problem kobiecy, chociaż do czynienia z nimi mają również mężczyźni. Główną przyczyną jest szybkie tycie, bądź też chudnięcie. W przypadku kobiet najczęstszym powodem występowania rozstępów na brzuchu jest ciążą. Rozstępy to tak naprawdę blizny, których domowymi sposobami nie da się usunąć. Aczkolwiek możemy je delikatnie tuszować lub też zmniejszać ich widoczność.

Niestety, ale żadne kremy nie pomogą w ich zlikwidowaniu. Z czasem bledną, więc po pewnym okresie będą mniej widoczne. To powinno choć trochę pomóc w ich zaakceptowaniu.


Stosowanie kremów i olejków głównie tych z witaminą E pomoże w naprawie popękanej skóry, zmniejszy wielkość blizn. Z rozstępami raczej nie wygramy, chyba, że przy pomocy chirurgia lub zabiegów laserowych. Możemy im natomiast skutecznie przeciwdziałać.


Oto kilka zasad, których wart przestrzegać by zminimalizować ryzyko powstania rozstępów:

  • unikajmy szybkiego tycia i chudnięcia
  • starajmy się pić dużo wody, by nasza gospodarka wodna była stabilna
  • smarujmy miejsca najbardziej podatne na rozstępy specjalnym balsamem tj.

Rozstępy dla wielu osób są po prostu nieuniknione, wynika to z posiadania słabszej skóry. Możemy przyczynić się do wygaszania skutków tych obrzęków. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie masła kakaowego, które przyśpiesza proces zmniejszania widoczności rozstępów.