Zasady żywieniowe

Podczas stosowania różnego typu zestawów ćwiczeniowych należy zadbać o przygotowanie organizmu do zwiększonego wysiłku. Pamiętajmy przy tym, że w trakcie stosowania ćwiczeń musimy przestrzegać ścisłych zasad żywieniowych. Przy doborze diety weźmy pod uwagę to, by ściśle współgrała z naszym harmonogramem ćwiczeń. Spożywanie owoców i warzyw to jeden z istotniejszych elementów diety. Dzięki nim właśnie nasz organizm zyska niezbędne witaminy i mikroelementy, które przydadzą mu się w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego. Daniem, którego nie musimy sobie odmawiać może być pierś z kurczaka. Najlepiej ugotować ją na parze. Wówczas zachowa swoje wartości odżywcze.

Bardzo ważnym elementem treningu połączonego z dietą jest picie dużych ilości wody, tj. 1,5-2 litrów na dobę. Woda ma działanie oczyszczające - wypłukuje toksyny z organizmu. Ponadto wywołuje ona uczucie sytości, dlatego rzadziej mamy ochotę sięgnąć po przekąskę. Podjadanie bowiem rozregulowuje układ trawienny oraz zwalnia metabolizm. Wysiłek fizyczny powoduje wytwarzanie potu. Co za tym idzie, razem z nim wydalana jest woda z naszego organizmu. Pamiętajmy o uzupełnianiu jej zapasów, aby uniknąć odwodnienia.


Dieta wymaga od nas spożywania posiłków w regularnych odstępach czasowych. Jedzenie o zbyt wczesnej lub późnej porze odbija się bardzo niekorzystnie na naszym organizmie. Jedna godzina po przebudzeniu to idealna pora na śniadanie. Kolację natomiast należy spożywać nie później niż 3 godziny przed pójściem spać. Ostatni posiłek każdego dnia powinien być w miarę lekki, by organizm szybciej go strawił i przyswoił. Przestrzeganie wszystkich wskazówek i stosowanie się do zaleceń pomoże w osiągnięciu upragnionego celu.